Математичні цікавинки для дітей старшого дошкільного віку у садку "Лелеченька"

10 вер. 2021
У садку "Лелеченька" вихователями були представлені математичні посібники - лепбокси для дітей старшого дошкільного віку.

Математичний лепбокс “На фермі”

для дітей старшого дошкільного віку

Автор: вихователь Крикунова Катерина Вікторівна

Посібник розраховано на використання  при індивідуальній чи підгруповій роботі з дітьми старшого дошкільного віку, у ігрових завданнях “Порахуй”, “Визнач час” , “Визнач напрям” розроблені ускладнення.

Мета: поглиблювати уявлення дітей про сенсорні еталони: форму, величину, кількість. Закріплювати вміння визначати розташування об’єктів у просторі відносно себе. Вправляти у визначенні та встановленні часової послідовності частин доби. Продовжувати формувати уміння визначати тривалість секунд, хвилин. Формувати розуміння цінності часу. Вправляти у визначенні кількості за допомогою перелічування усіх предметів (у межах 10). Продовжувати ознайомлювати з цифрами натурального ряду чисел та 0, називати числа від 1 до 10. Вчити рахувати предмети у межах десяти. Вправляти у порядковій та кількісній лічбі. Стимулювати дітей самостійно складати та розв’язувати приклади на додавання та віднімання у межах десяти. Закріплювати вміння порівнювати предмети за кількістю. Продовжувати вчити орієнтуватися на площині робочої картки.

Методичий посібник –лепбокс

Автор: вихователь Мєханцева Ганна Вікторівна

Тема: «Чарівний світ цифр»

Мета:Розвивати логіко-математичну компетентність дітей старшого дошкільного віку. Формувати уявлення про основні математичні поняття «число», «величина», «форма». Вправляти у класифікації та серіації предметів, геометричних фігур  за кількісними і якісними ознаками, в упорядкуванні предметів у напрямку зростання чи зменшення певної ознаки. Закріпити назви площинних та об’ємних геометричних фігур, параметри величини. Закріпити  цифри натурального ряду чисел ( 1 до 9), називати числа від 1 до 10, вміння рахувати предмети у межах десяти. Вправляти дітей у розв’язуванні задач і прикладів на додавання та віднімання у межах десяти. Розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, дрібну моторику рук  та орієнтвання у просторі. Виховувати позитивне емоційно-ціннісне ставлення до  математики, математичного матеріалу; інтерес до самостійного розвязання вправ та  завдань.